ДА ВИЖДАШ НАВЪН
Още: Най-важните новини за деня: 22 септември 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 23 септември (вторник)
Когато сме в ролята на фасилитатори или водещи на група, или организация, за нас е особено важно да придобием информация за нуждите на групата, за целите и за процесите. Добрият баланс между тези три елемента е определящ, за да се получи ефективна и устойчива интервенция в груповия процес. Но как можем да стигнем до тази информация?
Системният подход предоставя полезни инструменти и представлява един различен подход, за да получим достъп до по-точна информация и да направим задълбочен анализ на това, което се случва в групата.
Той също създава добри условия за разгръщане на колективната интелигентност и по този начин ни дава възможност да се справим с по-сложни ситуации и предизвикателства.
Още: Внимание шофьори: Ремонт затваря три участъка от АМ "Тракия" към Бургас
Още: Интрига за второто място - ПП-ДБ, "Възраждане" или ДПС-Ново начало: Проучване
ДА ВИЖДАШ НАВЪТРЕ
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кога се очаква първият сняг? Николай Василковски разкри с какво време посрещаме есента
Още: България чества 117 години от обявяването на Независимостта
Защо понякога се чувстваме неуверени и несигурни в ролята си на фасилитатори, когато се намираме пред групата или сме изправени пред конфликтна ситуация? Как бихме могли да бъдем подсъзнателни за нашите емоции и чувства, докато фасилитираме или водим група, и как може това знание да ни е от полза в тази ни роля?
В това обучение, чрез методите на работа по процеса и системния подход, ние ще преживеем, и научим как може да интегрираме тази информация, как можем да я използваме в услуга на групата, и как този процес да протече с грижа и сигурност за самия нас.
КАКВО ЩЕ ПРАВИМ?
Още: Кой има имен ден днес, 22 септември 2025 г. Честито!
Още: Най-важните новини за деня: 21 септември 2025 г.
Ще изследваме системните инструменти за извеждане на полезна информация
Ще научим как да разграничаваме хората от техните роли
Ще научим как да изследваме историята на една организация
Ще изучаваме и практикуваме как да създаваме системни пространства и как да катализираме колективната интелигентност
Ще се запознаем със системните принципи
Ще се запознаем със системното фасилитиране като метод за работа с конфликти в групи и организации
Ще изследваме силата и привилегиите чрез работата по процеса
Ще открием как да използваме собствените си емоции в полза на групата.
Работен език на обучението: Английски
Записване: Записването става чрез попълване на регистрационна форма и заплащане на такса за участие до 10.06.2018 г.
Такса за участие: 240 лв. Таксата включва водещ, настаняване и храна за времето на събитието
График: Пристигане, 22 юни (петък), до 15 ч.; заминаване, 24 юни (неделя), след 14 ч.
Място: мястото на обучението е “Стефанови къщи” , с. Мостово (общ. Асеновград),
Подробна информация за обучителния курс ще намерите ТУК!