Реал сдаде титлата на Барселона

4186

Отборът на "Реал Мадрид" направи само равенство 1:1 при гостуването си на "Еспаньол" в мач от 36-ия кръг на Ла Лига и по този начин даде шампионската титла на Испания на "Барселона", предаде БГНЕС.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо имаха нужда от победа в този двубой, за да запазят теоретичните си шансове да настигнат лидера, но вече изостават със седем точки, а до края на шампионата "Реал" остават два мача. "Еспаньол" откри резултата в 23-та минута с гол на Кристиан Стуани, а силите на гостите стигнаха само за изравнителен гол на Гонсало Игуаин в 58-та минута.

По този начин отборът на "Барселона" си върна титлата и стана шампион на Испания за 22-ри път в историята си.

Ще бъде ли коронована Барселона в Мадрид?

Дойде и денят на изборите, когато очите на всички в страната ще са вперени в урните. И все пак, ако ви писне от сметки кой какво печели...