Операция "Женева" завърши с разтърсващ неуспех за Григор Димитров

9415 0
photo of Операция "Женева" завърши с разтърсващ неуспех за Григор Димитров
Тенисист №1 на България Григор Димитров допусна невероятен срив в първия кръг от тенис турнира в Женева и загуби след 6:1, 4:6, 2:6 от Федерико Делбонис непосредствено преди старта на "Ролан Гарос" през следващата седмица.

В първия сет Григор показа отличен тенис и не остави никакви шансове на съперника. Той поведе с 5:0 и скоро след това спечели сета след 6:1.  Последва обаче гигантски спад в играта му, който започна от началния удар.

Радек Щепанек е новият треньор на Григор Димитров

Бившият чешки тенисист Радек Щепанек влиза в треньорския щаб на Григор Димитров, съобщава спорният сайт essentiallysports.com. След отп...

Двойните грешки отново взеха превес, след като в първата част началният удар бе на висота - 86%. Делбонис стигна до пробив в средата на сет №2, но веднага след това той бе върнат. Все пак аржентинецът взе своето и с нов пробив в края изравни резултата.

Третият сет бе изключително слаб за първата ни ракета. Той започна с пробив за Гришо, който веднага бе върнат, а до края аржентинецът направи серия от четири поредни гейма, с което спечели и мача.

Така, след два успешни мача в квалификациите, Димитров отново отпадна рано-рано в турнир на "клей" кортове. Преди това той загуби в първи кръг в Мадрид и Рим, а участието му на Откритото първенство на Франция започва след седмица. Подробности за мача на Григор Димитров четете в Sportlive.bg.

Рейтинг: 5 от 5. Гласували общо: 1 потребители