Тръмп заплаши Иран с "последици, от които малцина са страдали"

23 юли 2018, 06:45 часа 1816 прочитания 0 коментара

Американският президент Доналд Тръмп избухна гневно срещу иранския си колега Хасан Роухани в Twitter.

Още: Израел прие плана за превземане на Газа и 5 точки за край на войната (ВИДЕО)

Още: Япония губи доверие в САЩ след завръщането на Тръмп

Тръмп директно заплаши Роухани "да не заплашва никога повече САЩ - иначе ще пострада от последици, от каквито малцина в исторически план са страдали. Ние не сме държава, която повече ще търпи думите ти на омраза и смърт", избухна американският президент по адрес на Роухани.

Още: Нетаняху: Израел не смята да окупира ивицата Газа за постоянно (ВИДЕО)

Още: Япония получи първите си три изтребителя "Ф-35 Би"

Припомняме, че иранският президент директно предупреди Тръмп, че "войната с Иран ще е войната на войните" т.е. най-голямата война, която светът е виждал.

Междувременно американският държавен секретар Майк Помпео заяви, че САЩ не се страхуват от налагането на санкции на ирански официални лица на "най-високо равнище", предаде БГНЕС.

Още: Часове след срещата Путин - Уиткоф: Турският външен министър позвъни в Кремъл

Още: Военни и общественост в Израел се изправиха срещу Нетаняху заради плановете за цялостна окупация на Газа

По време на реч във Фондация "Рейгън" Помпео припомни, че САЩ вече са наложили санкции срещу аятолах Садик Лариджани, ръководител на съдебната власт в Иран. Държавният секретар на САЩ подчерта, че Вашингтон изисква от всички държави, най-късно до 4-ти ноември 2018 година, да намалят вноса на ирански петрол "колкото се може по-близо до нулата". Тази мярка е част от усилията на САЩ да увеличат икономическия натиск над Техеран. Помпео добави и, че САЩ ще пуснат денонощен мултимедиен канал на фарси, предназначен за територията на Иран. Новата телевизия ще бъде администрирана от правителствения Съвет за радио и телевизия (BBG, Broadcasting Board of Governors). Същият орган управлява и медии като "Гласът на Америка", "Свобода", "Свободна Европа", "Свободна Азия" и др. 

"Всяка седмица 14 млн. иранци слушат или гледат програми от САЩ", отбеляза Помпео. Според държавния секретар инициативата представлява "важна стъпка, целяща да помогне на иранците да избегнат цензурата".

Още: Китай включи дронове в борба с комарите заради вируса чикунгуня (ВИДЕО)

Още: Зад кулисите: Планът на Нетаняху да завземе Газа въпреки сериозно предупреждение от армията на Израел

Мултимедийният телевизионен канал ще включва още радио, цифрови и социални медийни формати. "Правим това, за да разберат обикновените иранци в страната и чужбина, че Америка е заедно с тях", поясни Помпео.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес