Турция продава 10% от Истанбулската борса на Катар

26 ноември 2020, 17:33 часа 2009 прочитания

Турция и Катар подписаха меморандум за разбирателство, който предвижда Катарският инвестиционен фонд (QIA) да закупи 10% от Истанбулската борса (Borsa Istanbul) от Турския държавен инвестиционен фонд (TWF).

Още: Колко назад е върната ядрената програма на Иран? Конкретна оценка от Пентагона

Още: "Хамас" била доволна от рамката за примирие, лидерите ѝ в чужбина се разоръжават

Сделката за закупуването на дял от единствената турска фондова борса от страна на Държавния фонд на Катар идва, след като турският президент Реджеп Ердоган беше домакин в Анкара на катарския шейх Тамим бин Хамад Ал Тани като част от шестото заседание на Върховния стратегически комитет на Турция и Катар.

Според официалния уебсайт на борсата, 90,6% от Borsa Istanbul в момента е собственост на Турския държавен инвестиционен фонд, докато 5,83% е собственост на други инвеститори, включително брокерски къщи, банки, компании за търговия на благородни метали и на валута.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес