Бразилски гол попари Левски: ЦСКА 1948 пак ликува срещу "сините" (ВИДЕО)

6237
Снимка: Оф. сайт на Левски

Отборът на ЦСКА 1948 успя да победи Левски за втори път през новия сезон, след като го надви с минималното 1:0 като домакин в среща от 16-ия кръг на Първа лига. Бразилецът Педриньо вкара истински шедьовър във вратата на "сините", за да осигури успеха на своя тим.

ЦСКА 1948 отново победи Левски

Сред титулярите на Левски се завърна Джавад Ел Джемили, който бе и сред основните действащи лица на терена. Първата по-интересна ситуация дойде в 40-ата минута, когато Марин Петков уцели греда от чиста позиция, а Ел Джемили обърна гръб да празнува (ВИДЕО).

ЦСКА 1948 - Левски

"Сините" уцелиха две греди, имаха претенции за дузпа

Малко по-късно Левски имаше и претенции за дузпа (ВИДЕО), след като удар на Цунами срещна ръката на противников играч. Нито главният съдия, нито ВАР обаче се намесиха. Така двата тима се прибраха без голове на почивката в Бистрица.

През втората част Марин Петков отново уцели греда, а в 59-ата минута Педриньо наказа пропуските на "сините". Бразилецът отправи красив удар извън наказателното поле, който прелетя над Пламен Андреев, за да се озове в мрежата му.

ЦСКА 1948 доигра мача с 10 души

В 80-ата минута домакините останаха и с човек по-малко, след като опасно влизане на Антонио Вутов бе санкционирано с директен червен картон. До края обаче ЦСКА 1948, макар и в намален състав, успя да удържи крехката си преднина и да вземе трите точки.

ЦСКА 1948 диша във врата на Левски и гони лидерите

"Червените" победиха Левски и в първия мач между двата отбора през сезона на "Герена", когато стигнаха до успеха след обрат. В класирането Левски остава на пета позиция с 27 точки, но ЦСКА 1948 е на само една точка зад тях, и то с два мача по-малко.

Левски записа и трети пореден мач без победа в първенството, а в следващия кръг домакинства на Ботев Пловдив. За ЦСКА 1948 пък предстои мач срещу Пирин Благоевград. По-рано пък Черно море излъга Арда, за да се качи на върха в Първа лига (ВИДЕО).