Локомотив Пловдив удари ЦСКА 1948 в снега на „Лаута“, тежка контузия помрачи мача

4376
Снимка: Официална фейсбук страница на Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив победи ЦСКА 1948 в контрола играна на стадиона в парк „Лаута“. Двубоят завърши при резултат 2:1 за домакините. Срещата се игра при много тежки метеорологични условия, след като през втората част на двубоя заваля сняг, който набързо покри терена и не се виждаха дори очертанията. Срещата също така бе помрачена от тежката контузия, която получи младия защитник на тима от Бистрица – Михаил Цонев.

Локомотив вкара два гола преди почивката

Локомотив надви ЦСКА 1948 с 2:1 в контрола. Головете за успеха бяха дело на Мартин Паскалев и Евандро, а Никола Илиев реализира за гостите. Очаквайте видеорепортаж и снимки от срещата.

Posted by Lokomotiv Plovdiv on Saturday, January 20, 2024

Локомотив Пловдив поведе в резултата още в 12-ата минута. След центриране от корнер Мартин Паскалев се оказа сам в наказателното поле на гостите от София и с глава прати топката в мрежата на Генадий Ганев. В средата на първото полувреме „смърфовете“ стигнаха до второ попадение. Димитър Илиев подаде на Евандро на границата на пеналта и той с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата покачи на 2:0.

Брутално влизане контузи млад защитник на ЦСКА 1948

📸 Галерия от победата над ЦСКА 1948 с 2:1

В средата на второто полувреме защитникът на Локомотив Пловдив Ефе Али влезе брутално в краката на Михаил Цонев от ЦСКА 1948. Младият играч на „червените“ получи тежка контузия от удара и бе заменен принудително, а футболистът на домакините заслужено бе изгонен с червен картон. В 82-ата минута гостите от София все пак стигнаха до почетен гол. Никола Илиев получи добра топка в наказателното поле и с мощен удар преодоля стража на пловдивчани като по този начин оформи крайното 2:1.

Преди дни Локомотив Пловдив продаде голямата си звезда в Китай.