Бившият полузащитник на ЦСКА Тобиас Хайнц продължава с доброто представяне в новия си тим Гьотеборг. Норвежецът наниза две попадения при успех с 3:1 над Дегерфорш в шведската Алсвенскан, а отборът му прекъсна серия от 5 мача без победа. През април месец Хайнц записа и три асистенции в шампионата. Впечатляващ бе стартът му в турнира за Купата на Швеция, където наниза три гола в три поредни сблъсъка.
Хайнц с два гола
Хайнц откри резултата в шестата минута, а в 32-рата реализира и третото попадение за шведския гранд с много красив далечен изстрел. Между двете попадения на норвежеца вкара и Макс Фенгер, а за домакините бе точен Маркъс Рафърти, който намали в началото на втората част. Лидер в шведското първенство с 23 точки е Мялби. Гьотеборг на Хайнц е на девета позиция с 13 пункта. В следващия кръг е сблъсъкът с Малмьо.
ОЩЕ: Томаш се бетонира в ЦСКА независимо от изхода на финала с Лудогорец
1-0 IFK Göteborg! Tobias Heintz ger bortalaget ledningen 🎯
— Sports on Max 🇸🇪 (@sportsonmaxse) May 19, 2025
📲 Se matchen på Max pic.twitter.com/IApIPbWkY7
Припомняме, че 26-годишният футболист даде любопитно интервю през февруари месец, след като напусна Борисовата градина. "Още от първия ден той беше категоричен, че няма да играя. Не получих никакво обяснение, беше някакво лично нещо, почти предопределено. Не се задълбочиха в нищо тактическо или техническо, нито в нещо психическо или професионално. Беше много странно, бях сигурен, че ще бъда важен дори и при него, както бях при четирима, петима други треньори за две години", заяви той тогава по адрес на Александър Томаш.
В медийното пространство пък се лансираше тезата, че Тобиас Хайнц има проблеми с алкохола и хазарта. Основен източник на информациите беше тарторът на "Сектор Г" Иван Велчев.
IFK Göteborg öser på till 3-0! Tobias Heintz slår till igen och vilken träff! 🔵⚪
— Sports on Max 🇸🇪 (@sportsonmaxse) May 19, 2025
📲 Se matchen på Max pic.twitter.com/vxWKfkcvLw