Поредна победа за Ботев, Мъри надхитри Гонзо на "Тича"

13858

Ботев (Пловдив) излъга с 1:0 Черно море насред стадион "Тича" във Варна в мач от 36-ия кръг на "А" група. Успехът за пловдивчани донесе Алесандру Куртеан с красив гол в 20-ата минута, а домакините могат да съжаляват за многобройните си пропуски.

Гостите можеха да поведат още в 7-ата минута, когато Георги Сърмов отправи силен шут от 25 м, но Георги Китанов плонжира и изби в корнер. В 16-ата минута Иван Коконов стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча малко покрай вратата. Така се стигна до 20-ата минута. Тогава Мариян Огнянов намери чудесно Луис Педро, който разтегли играта към Алесандру Куртеан. Румънецът с удар от воле пък не остави никакви шансове на Китанов – 1:0 за Ботев. В 35-ата минута "жълто-черните" вкараха втори гол чрез Педро, но той беше отменен заради засада. До края на полувремето Черно море имаше шансове да изравни, но Иван Коконов, Бакари и Георги Божилов не успяха да се възползват пред открилите им се възможности.

5 минути след подновяването на играта варненци изпуснаха страхотен шанс. Михаил Венков напредна по лявото крило и подаде към Божилов на точката за дузпата, където нападателят стреля с летящ плонж, но отново покрай вратата. Натискът на Черно море продължи, но и Валери Домовчийски не успя да се разпише от изгодна позиция. До края на мача Домо изпусна още едно положение и така Черно море претърпя втора поредна загуба в "А" група.

Черно море – Ботев (Пд) 0:1

0:1 Куртеан (20)

Черно море: 33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 5.Стефан Станчев, 6.Кирил Котев (к) (46 – 24.Слави Сталев), 4.Михаил Венков, 10.Тодор Паланков, 8.Еденилсон Бергонси (59 – 3.Даниел Георгиев), 14.Георги Божилов, 17.Иван Коконов (76 – 30.Димо Атанасов), 9.Бакари, 11.Валери Домовчийски
Треньор: Георги Иванов

Ботев: 1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 4.Сърджан Лукин, 6.Алесандру Бенга, 28.Филип Филипов, 88.Георги Сърмов, 7.Мариян Огнянов (64 – 17. Абел Анисе), 8.Алесандру Куртеан, 22.Ромарио Кортзорг (73 – 16.Томаш Иршак), 9.Луис Педро, 19.Иван Цветков (к) (90 – 24.Димитър Везалов)
Треньор: Станимир Стоилов

Варна, ст: "Тича"
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Сталев (Черно море), Анисе (Ботев)