Феновете на Ботев Пловдив получиха отлична новина, след като от клуба обявиха завръщането на Тодор Неделев. „Канарчетата“ качиха днес снимка на екип с №8, а под нея написаха: „Център, Пловдив“. Както е известно, новият финансов благодетел на „жълто-черните“ Илиян Филипов разкри наскоро, че привличането на офанзивния халф е една от основните му цели. Шефовете на пловдивчани вече са постигнали споразумение с Лудогорец за опитния полузащитник като се очаква съвсем скоро той да подпише своя договор с родния си тим.
Неделев призна, че се завръща в Ботев
Самият Неделев пък призна, че се завръща в Ботев Пловдив. Той стори това след победата на Лудогорец над Динамо Минск в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига. Офанзивният халф взе участие в срещата, а след края ѝ сподели, че това е бил последният му двубой с екипа на „орлите“. Неделев допълни, че вече си е взел сбогом с футболистите и треньорския щаб на разградчани.
📍ЦЕНТЪР, ПЛОВДИВ
Posted by Botev Plovdiv on Wednesday, July 9, 2025
„Това беше последният ми мач с екипа на Лудогорец. Сбогувах се с щаба и съблекалнята. Благодаря на цялото ръководство на тима, на собствениците и на всички треньори, както и на момчетата. Завръщам се в Ботев Пловдив“, заяви Тодор Неделев.
„Канарчетата“ обявиха още двама нови
✍️ @daniel_naumov29
Posted by Botev Plovdiv on Wednesday, July 9, 2025
Междувременно Ботев Пловдив обяви привличането на нови двама футболисти. Става дума за 27-годишния национал на България Даниел Наумов, както и за хърватина Никола Солдо. Двамата се присъединяват към тима без трансферни суми. Преди дни родният страж разтрогна договора си с гръцкия ОФИ Крит, докато Солдо е свободен агент от средата на февруари 2025-та. За последно хърватинът носи екипа на германския Кьолн.
✍️ @nikolasoldo01
Posted by Botev Plovdiv on Wednesday, July 9, 2025
ОЩЕ: Томаш се самопредложил на Ботев Пловдив, бил готов да работи за скромна заплата