Ръководството на Левски е броило 200 хиляди лева за най-новото попълнение на тима Кристиан Макун. Това разкриха колегите от „Тема спорт“. Както е известно, националът на Венецуела, който наскоро участва на Копа Америка, пристигна на „Герена“ преди няколко дни.
Още: Стана ясна колосалната сума, която ЦСКА плати на ЦСКА 1948 за Теодор Иванов
Още: Загубата на ЦСКА, която вбеси феновете повече от пораженията от Левски с 2:7 и 1:7
„Сините“ дали парите на играча и агента му
Кристиан Макун дойде в Левски като свободен агент, след като договорът му с кипърския Анортозис изтече. 24-годишният централен защитник обаче не е излязъл без пари на „сините“, както се очакваше. Оказа се, че българският гранд е броил 200 бона на играча и агентите му, за да го склонят да подпише договор с клуба.
Макун ще прибира по 13 хиляди евро на месец
В крайна сметка Макун подписа контракт със „сините“ за срок от 3 години. Той се е договорил с шефовете на Левски да получава по около 13 хиляди евро на месец. По този начин националът на Венецуела ще се превърне в един от най-скъпоплатените играчи в състава на Станислав Генчев. Шефовете на столичани пък се надяват Макун да замести достойно продадения в Норич Хосе Кордоба.
Още: Водещ футболист на ЦСКА удължи договора си, опитен вратар остава още година в тима
Още: ЦСКА спазари заместник на Иван Дюлгеров, „червените“ взимат 19-годишен вратар от Втора лига
Снощи Левски победи Локомотив Пловдив и продължава да мачка в Първа лига.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Детско-юношеските школи са се превърнали в бизнес на бивши футболисти!“
Още: Официално: Един от най-добрите нападатели в българското първенство бе продаден в Русия