Прокуратурата влезе в общината в Стражица след сигнал на ДАНС

27 март 2019, 16:44 часа • 2844 | прочитания

В Община Стражица влезе прокуратурата, изземват се документи във връзка с досъдебно производство, предаде кореспондентът на БГНЕС от региона.

Още: Пиян с джип помете колчетата на бул. „Черни връх“ в София (СНИМКИ)

Още: Камъни и яйца по полицията в Хасково: Гняв заради убийство на 18-годишно момиче (ВИДЕО)

Досъдебното производство е образувано в предходната година и е под наблюдението на Районна прокуратура в Горна Оряховица.

В Община Стражица бяха извършени процесуално-следствени действия по доброволно предаване на документация от значение за разследването. Същото е образувано по сигнал на ДАНС с оглед на данни за престъпление по член 201 от Наказателния кодекс – длъжностно присвояване на вещи и пари, собственост на Община Стражица.

С цел да не се затруднява дейността на общинската администрация по текущото за деня обслужване на гражданите, предаването на съответните документи е организирано в сградата на общината.

Още: Съдът остави за постоянно в ареста задържания директор на Митници „Пловдив“ (ВИДЕО)

Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания (ВИДЕО)

След анализ на приобщените като доказателства материали, ще се прецени налице ли са основания за привличане на конкретно лице към наказателна отговорност, обявиха от прокуратурата.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес