Съседи на мъжа, който взе заложник в Стражица: Денем стои на вратата с брадва, нощем реже дърва с флекс

18 октомври 2022, 08:04 часа • 2143 | прочитания

Мъжът, взел заложник в Стражица в понеделник, е тормозил съседите си и преди. Хората живеещи в района настояват държавата да се погрижи за него и ако трябва да бъде приет за лечение в Психиатрия.

Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив

Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив

„Носи боклуци във входа. Една вечер се прибрахме с жена ми и той стоеше пред вратата с брадва. Попитах го какво прави, а той отговори, че просто си стои”, разказа Десислав, съсед на мъжа по Нова телевизия. 

„Живее тук от една година. Проблемите започнаха веднага. Развали  покрива на блока, всичко се намокри при първия дъжд. След това поиска от нас 5000 лв., за да го оправи. Има странно и арогантно поведение. Възрастните хора и майките с деца се страхуват да излизат. Кара с много висока скорост в междублоковото пространство. Дори не знам дали има книжка. Викал съм полиция няколко пъти, защото през нощта реже с флекс дърва”, друг съсед на мъжа.

Психично болният мъж е задържан за 72 часа. Повдигнато му е обвинение за притежание на незаконно оръжие.

Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж

Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес