Започваме да боядисваме косите си все по-рано и все по-често. Също така дълго експериментираме с различните цветове, преди да намерим този, който ни подхожда и харесва най-много.
Още: Най-мистериозната планина в Хималаите, където алпинистите остаряват за часове
Още: Голям църковен празник иде утре, 20 юли, спазва се една основна забрана
Когато го открием обаче, знаем, че трябва редовно да го нанасяме, за да поддържаме добрия вид на косата си, особено когато белите коси са вече проблем, с който се борим.
Съвети за красива коса след горещото лято
Но и не винаги стигаме до фризьора - дали защото нямаме време, или просто защото този месец сме решили да спестим тези пари и решаваме да се боядисаме сами у дома.
Още: Дерматолог: Колко често трябва да миете косата си
Още: Топ 5 на най-добрите упражнения за естествено повишаване на нивата на допамин
Точно тук флизат коафьорите и ни дават съвети, предупреждавайки ни за двете сериозни грешки, които допускаме при боядисването и които съсипват целия труд, който полагаме за боядисването.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: И начинаещ готвач ще сготви апетитни домашни пържени кюфтета с тази хитра рецепта
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 19 юли /валутен калкулатор/
Първата грешка е грешното измиване на косата и по-точно - използването на грешния шампоан. Това, което ни съветват е да търсим специално шампоани без сулфати, консерванти и синтетични аромати. Грешният шампоан не просто ще премахне цвета на косата, но и ще наруши естествените полезни масла на скалпа и така ще направи косата суха.
Колко често може да боядисваме косата си без риск от увреждане
Втората грешка е, че много хора измиват косата си по-малко от 72 часа, след като я боядисат. Според специалистите трябва да мине време след боядисването, за да се фиксира боята в косъма. Препоръката е първите дни след боядисването, косата да се измие с хладка вода.
Още: Какъв църковен празник е на 19 юли: Традиции, обичаи и забрани