Размяната на есемеси между партньорите увеличава интимността, но може да намали разбирането на чувствата на партньора при разговори лице в лице, установиха британски учени.
Още: На колко време е най-добре да се боядисва косата?
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 2 май /валутен калкулатор/
Лори Шейд и Джонатан Сандберг от университета "Бригам Янг" изследвали навиците за изпращане на СМС-и на 276 младежи. 38% имали сериозна връзка, 46% били сгодени, а 16% били женени.
Участниците в изследването приемали много сериозно текстовите съобщения от партньора. Както при мъжете, така и при жените изпращането на любовни съобщения било свързано със задоволство от връзката, то дори било по-голямо, отколкото при получаването им. Съобщенията са полезни и за "поддържането на връзката".
Авторите на изследването обаче подчертават, че "текстовите съобщения са лишени от важните загатвания при общуването лице в лице и могат да доведат до неразбиране. "При текстовите съобщения има ограниченост и не можете да видите широтата на човека, която трябва да видите", заяви Сандберг.
Още: Стихотворение на деня, 2 май, от Валери Петров
Изследването показва и различни източници за дигитално недоволство на партньорите, което може да доведе до проблеми помежду им. Съобщенията на жените, свързани с разрешаването на проблеми във връзката и преодоляване на различията, намаляват качеството на връзката. Мъжете се чувстват недоволни, когато изпращат мнозинството съобщения. Честото получаване на съобщения също е свързано с по-ниско качество на връзката.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Лунен календар за май 2025: Кои са най-добрите дни за боядисване на косата
Още: Привличат ли се противоположностите - учените имат категоричен отговор
"Чудим се дали това означава, че мъжете се откъсват и заменят разговорите лице в лице с изпращането на повече текстови съобщения. Може би, когато излизат от връзката, те изпращат повече съобщения, защото това е по-безопасна форма на комуникация. Не знаем защо, това е просто предположение", казват изследователите.
Източник: БГНЕС