„Булгартрансгаз“ все още не е възстановила спрения заради жалба до Комисията за защита на конкуренцията търг за строежа на българския участък на газопровода „Турски поток“. Това заявиха днес от енергийното министерство по повод информация на руското издание РБК коя компания ще доставя тръбите за този участък.
Още: Смазване на икономиката на Путин: Американските сенатори подкрепят 500% мита върху руски стоки
Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп
„Свързана с „Газпром“ руска компания ще доставя тръбите за строителството на българския участък от газопровода „Турски поток“, писа руското бизнес издание РБК.
Става дума за „Тръбната металургична компания“ на бизнесмена Дмитрий Пумпянский. Формално търгът за избор на доставчик не е завършил.
Според единия от източниците на РБК обаче руската компания вече преговаря с австрийската „Щрабак“, която да извърши строителните дейности. От „Щрабак“ отричат да водят подобни преговори.
Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско
Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри
От компанията на Пумпянский твърдят, че в момента не участват в проекта, но имат намерение да се включат в обявения от „Булгартрансгаз“ търг.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари
Стойността на проекта за разширяването на българската газопреносна система от границата с Турция до границата със Сърбия е 1,4 млрд. долара, пише РБК.
Търгът за закупуването на оборудване, инвестиционното проектиране и строителството на българския участък от „Турски поток“ беше обявен през декември миналата година. През февруари бе спрян заради жалба на българската компания „Атоменергоремонт“.
Проектът предвижда изграждането на газопровод с дължина 474 км от българо-турската до българо-сръбската граница, както и на две нови компресорни станции.
Още: След "Боташ": България и Турция с ново партньорство в енергийната ефективност
Още: Неочаквани данни за икономиката на еврозоната