Ученически екскурзии ще могат да се организират, само ако по време на пътуването се посетят няколко обекта, свързани с историята, археологията, културата или природните науки. Тази промяна се подготвя в Наредбата за ученическите пътувания, обяви министърът на образованието и науката проф. Галин Цоков във Варна.
Още: Акад. Николай Денков с предложение за студентските такси
Още: 137 работодатели ще обучават студенти и ще им осигуряват работа след завършване
ОЩЕ: Нова програма: МОН ще образова учениците чрез екскурзии
Към момента МОН е разработило примерни образователни маршрути, обхващащи цялата страна. Сега се планира те да бъдат задължителни за всички пътувания, които училищата организират, за да се съчетават с повишаване на познанията на децата в различни области, да се запознават и да преживяват България по различен начин, да придобиват впечатления на място за процесите в природата, но и за факти от културно-историческото ни наследство.
„Придобиването на знания чрез преживяване доказано дава много добри резултати. Затова искаме да насърчим училищата да посещават знакови обекти, свързани с нашата история и култура”, каза министър Цоков.
Още: Промениха условията и реда за заемане на академичната длъжност "доцент"
Още: Филиалът на НАТФИЗ в Бургас поема таксите за обучението на първия актьорски клас през тази година
ОЩЕ: Предложение на МОН: Матурите да са онлайн
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Вече се приемат заявления за еднократната помощ за учениците: Ето кога е крайният срок
По думите му и сега много училища включват такива обекти в организираните си пътувания. „Провеждат се десетки изнесени открити уроци и по този начин насърчаваме връзката между културните и научни обекти с образователната система”, обясни проф. Галин Цоков.