Франция прекратява пътуванията от Великобритания

20 декември 2020, 15:38 часа 1839 прочитания

Властите във Франция обсъждат възможността да прекратят въздушния и железопътния трафик с Великобритания, след като там беше открит нов щам на коронавируса, съобщи телевизия BFM.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 27.06.25 - Европейският съвет осъди руските бомбардировки над граждански обекти

Още: Украйна удари Брянск в Русия, складове за горива са в пламъци (ВИДЕО)

Франция обмисля напълно сериозно такъв вариант, подчертават от телевизията. Според данните, с които разполага, официално изявление за прекратяване на въздушната и железопътната комуникация ще бъде направено през следващите часове.

БГНЕС припомня, че Нидерландия вече забрани пътническите полети от Великобритания.

Готовност за такава мярка обявиха Белгия и Германия, като Париж се опитва да издейства координирано решение по този въпрос на държавите от ЕС.

Още: Сватбата на столетието: Джеф Безос и Лорън Санчес пристигнаха във Венеция

Още: Германският парламент удължи мисията на Бундесвера в Косово

Генералният директор на управлението на болницитев Париж Мартин Ирш заяви за радио RTL, че „в момента на територията на Франция не е регистриран случай на новата мутация на коронавируса“. Той каза, че сутринта е разговарял с всички лаборатории, които осъществяват мониторинг и нито една от тях не е регистрирала новия щам.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес