Жена, откраднала 29 пакета масло от магазин в град от руската област Нижни Новгород, е била изкушена с предложението да участва във войната в Украйна, за да не излежава присъда за кражбата. Това съобщи руският прокремълски телеграм канал Baza.
Още: Да направим ядрено оръжие: Украински ракетен гений с призив към Полша и балтийските страни
Още: Расте броят на жертвите на руската атака срещу Киев (ВИДЕО)
В Русия кризата с маслото продължава: След Турция сега и ОАЕ я спасява
Четири случая
Журналистите от Baza съобщават за четири случая, в които на жени, намиращи се в полицейски управления заради престъпления е предложено да подпишат договор с руското военно министерство.
Още: Руски министър: Маслото поскъпна, защото хората забогатяха
Още: След като Тръмп се зае с него и ядреното оръжие за Иран, Медведев сви перките
Още: Лагард пришпори евродепутатите за дигиталното евро
В конкретния случай с кражбата на масло от 6 ноември става въпрос за 33-годишната Екатерина У. Жената е отказала да подпише договор за участие във войната в Украйна.
Пореден разбит магазин заради кражба на масло в Русия (ВИДЕО)
Още: Георг Георгиев: Докладът на европарламента за РСМ не може да повлияе на решението от 2022 година
Още: Путин обяви, че Русия започва серийно производство на ракети "Орешник"
Практика
Съгласно руското законодателство сътрудниците на полицията и следователите могат да предлагат на задържаните да подписват договори с военното министерство. Тази практика се прилага достатъчно често, но случаи, в които на жени е предлагано да участват във войната в Украйна до момента не бяха известни.
Маслото от ОАЕ, което трябваше да спаси Русия от недостиг, се оказа украинско (ВИДЕО)
Още: Предотвратено е покушение срещу Зеленски в Полша