Тази сутрин, 25 октомври, руски самолети са хвърлили експлозиви по морския зърнен коридор, за да възпрепятстват движението на цивилните товарни кораби. Това стана ясно от изявление на началника на Съвместния координационен център на Оперативно командване "Юг" Наталия Хуменюк, която говори в ефира на общоукраинския телемаратон по телевизия Суспилни.
Още: Украйна удари пореден руски завод - този път в Арзамас (ВИДЕА)
Още: Жеги и силни ветрове: Повишен риск от пожари в Гърция
Руската авиация се активизира над Черно море в района на морския търговски път, по който пътуват цивилните кораби и се опитва да дискредитира украинските сили, които се стремят да осигурят безопасността на корабите, коментира Хуменюк.
"В продължение на няколко дни нямаше подходи на руски самолети в района на морските транспортни пътища. Но днес (25 октомври - бел.ред.) те се активизираха и пуснаха четири взривни устройства", каза тя.
Още: Путин пусна МиГ с ракети "Кинжал" в Черно море: Отговорът на България (ВИДЕО)
Още: Хиляди евакуирани в Испания заради горски пожари (ВИДЕО)
Припомняме, че на 5 октомври турски товарен кораб се натъкна на мина край бреговете на Румъния, но се отърва с незначителни поражения.
Още: Още два кораба тръгнаха по украинския коридор през Черно море
Още: Украински дронове отново атакуват Русия
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 11.08.25 - Провалил ли е Уиткоф примирие без отстъпка на земя?