Председателят на Европейската комисия (EК) Урсула фон дер Лайен каза, че застава зад модерен бюджет на ЕС, който ще се основава на приоритети като Зелената сделка и дигитализацията.
Още: Разбиха мрежи за наркотрафик в Полша, иззеха дрога за 275 млн. долара
Още: Макрон: Не бъдете наивни, Путин е ламя
„Ако ЕС иска да напредне през следващото десетилетие, той ще трябва да инвестира в иновации, изследвания и нови приоритети. Ето защо модернизирането на бюджета ще бъде моята цел в тези преговори“, заяви Фон дер Лайен.
Пристигайки на срещата на върха на лидерите на ЕС, посветена на новия седемгодишен бюджет на ЕС, председателят на ЕК коментира, че преговорите ще бъдат дълги и трудни.
Тя приветства предложението на Европейския съвет, което поставя акцент върху европейската Зелена сделка. Тя разглежда цялостен европейски преход, насочен към опазване на околната среда и климата и така наречената цифрова революция, които са приоритети на ЕК.
Още: Макрон с капан за Путин: Има идея къде да е срещата със Зеленски
„За нас е важно поне 25% от бюджета да бъде насочен към проекти, които са в рамките на Зелената сделка“, заяви Фон дер Лайен.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 5000 мълнии удариха наша съседка само за една вечер
Още: Да прекрати огъня: Германският външен министър с призив към Путин
Малко по-рано днес германският канцлер Ангела Меркел сподели опасенията си, че е малко вероятно да бъде постигнато споразумение по европейския бюджет.