Британският въздухоплавателен регулатор забрани полетите на самолетите Boeing 737 MAX 8 във въздушното пространство на страната след смъртоносната самолетна катастрофа в Етиопия, последвайки решението, взето от други нации.
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа
Британската служба за гражданска авиация заяви в изявление, че "като предпазна мярка" е решила "да спре всички търговски пътнически полети от всеки оператор, пристигащи, заминаващи или прелитащи във въздушното пространство на Великобритания".
Нискотарифната авиокомпания Norwegian Air Shuttle заяви също, че ще преустанови полетите на своите самолети Boeing 737 MAX до следващо известие, предаде БГНЕС.
Норвежката авиокомпания, който оперира с 18 такива самолета, ще ги задържи на земята в очакване на съвети от авиационните власти, заяви шефът на операциите Томас Хестхамер.
Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)
Още: Турция: Защо държавата иска деца, а майките - не?
На 10 март самолет Boeing 737 MAX 8 се разби край етиопската столица Адис Абеба само 6 минути след излитане със 157 пътници и екипаж на борда.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: От 3 години спя в Кремъл: Путин показа къде се крие (ВИДЕО)
Още: Самозащита: Крадец атакува турист, но жертвата се оказва истински лъв (ВИДЕО)
Това е втори инцидент с този модел самолет, след като машина на индонезийска компания падна в морето през есента на 2018 г. със 189 души на борда.
Все още не е ясно дали причината за катастрофата в Етиопия е същия проблем с данни от сензорите за ъгъла на атака на самолета, като при фаталния инцидент в Индонезия.
Около 370 самолета Boeing 737 MAX 8 са в употреба по света, като това е най-продавания модел на американската компания.
Още: Може ли Арктика да се превърне в причина за ядрена война?
Още: Зеленски наложи санкции на бившия си съветник и беглец от Украйна Олексий Арестович
Сред страните, забранили полетите на тези самолети във въздушните си пространства са Сингапур, Австралия, Аржентина, Китай и др.