Внезапно придошла река погуби петима души в Италия*

20 август 2018, 20:45 часа • 1504 | прочитания

Петима души са загинали, след като планинска река (бел. ред. - Раганело) внезапно придошла в италианския регион Калабрия, съобщиха местните служби за спешна помощ, предаде БГНЕС.

Още: "Никакви украински фашисти не видях, нашите командири повече приличат на такива": Руски дезертьор

Още: До края на годината: Латвия удължава засилената охрана на границата с Беларус

"Можем да потвърдим пет смъртни случая по информация на полицията от мястото", каза местната служба за гражданска защита пред АФП.

Според местни медии петима мъртви са част от група от около 15 души, които вървели по река Раганело в националния парк Полино. Другите 11 са били спасени.

* Малко по-късно обаче информацията беше актуализирана - оказа се, че са загинали 8 души, а 12 са спасени. Има и хора в неизвестност, тъй като на мястото - каньон, е имало три групи туристи.

Още: Искаш да си имаш куче? Само срещу задължителен сертификат

Още: Росен Желязков: "Целта на Северна Македония не е да превземе Вавилон, а да влезе в ЕС"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес