Байерн Мюнхен громи, но не може да обсади върха (ВИДЕО)

1857

Байерн Мюнхен продължава да е непобеден в Бундеслигата! Баварците се наложиха с 3:1 при визитата си на Майнц в двубой от осмия кръг на немското първенство. До 16-ата минута Кингсли Коман и Хари Кейн се разписаха и дадоха комфортна преднина на своя отбор. Малко преди почивката френският защитник Антони Каси намали изоставането на домакините.

В 59-ата минута Леон Горецка върна аванса от две попадения на "Миа Сан Миа". Така бившият клуб на Тодор Неделев остана с едва 2 точки в актива си, които му отреждат предпоследното 17-о място. Тимът на Томас Тухел вече има 20 пункта и заема третата позиция в класирането.

ОЩЕ ОТ БУНДЕСЛИГАТА: Борусия Дортмунд изкова труден успех срещу Вердер и оглави Бундеслигата (ВИДЕО)

Байер Леверкузен продължава без грешка

Байерн не успя да превземе върха и този кръг, тъй като Байер Леверкузен отново не допусна грешна стъпка. Възпитаниците на Чаби Алонсо спечелиха с 2:1 гостуването си на Волфсбург. Попаденията за “аспирините” отбелязаха Джереми Фримпонг и Алехандро Грималдо, а точен за "вълците" бе Максенс Лакроа.

Щутгарт затвърди добата си форма

Вторият в таблицата Щутгарт също продължава да впечатлява с изявите си. "Швабите" размазаха домакините от Унион Берлин с 3:0 с голове на Серу Гираси, Силас и Дениз Ундав.