Хърватия постигна важна победа по пътя за Евро 2024 (ВИДЕО)

5738

Хърватия постигна изключително важна победа с 2:0 над аутсайдера Латвия в двубой от група D на квалификациите за Евро 2024. "Ватрените" решиха всичко в първия четвърт час на срещата. Ловро Майер откри резултата още в седмата минута, а малко по-късно асистира на Андрей Крамарич, който удвои аванса на своя тим.

Хърватия надигра Латвия

Възпитаниците на Златко Далич доминираха през цялото време, а съперникът им не отправи и един точен удар за мач. Така "шахматистите се възползваха от грешната стъпка на Уелс по перфектен начин и заемат втората позиция в класирането с 13 точки - 3 зад лидера Турция. Латвия е на дъното с три пункта.

ДНИТЕ ДО ЕВРО: Турция е окрилена и приземена от инфарктни голове в края (ВИДЕО)

Хърватия

Уелс с грешна стъпка срещу Армения

По-рано през деня "драконите" завършиха 1:1 при визитата си на Армения. Халфът Лукас Селараян изведе домакините напред в петата минута, а в добавеното време на полувремето Уелс изравни резултата след автогол на защитника Наир Тикнизян.