След 3 отменени гола: Челси пак не победи (ВИДЕО)

2014
Снимка: Getty images

Челси и Уест Хем завършиха 1:1 в двубой от 23-ия кръг на Висшата лига. Точен за „сините“ бе Жоао Феликс, който откри отбеляза първото си попадение с екипа на новия си отбор, а голът на „чуковете“ бе дело на Емерсон Палмиери. Днешното реми се явява трето поредно за футболистите на Греъм Потър и поставя под въпрос класирането им в топ 4.

Лондонското дерби започна динамично и още в 9-ата минута новото попълнение на Челси Жоао Феликс изведе тима си напред в резултата, но попадението бе отменено заради засада. Все пак малко по-късно 23-годишният нападател откри головата си сметка за „сините“, след асистенция на другата нова придобивка Енцо Фернандес.

В 23-тата минута отново ВАР се намеси, за да отмени гол на Кай Хавертц. Това събуди играчите на Дейвид Мойс, а Емерсон Палмиери възстанови равенството, отбелязвайки във вратата на бившия си клуб. През втората част играта се изнерви, а интересни положения не липсваха. Най-интересното обаче се случи в края на срещата.

В 82-рата минута Деклан Райс се извиси над всички в наказателното поле и отправи изстрел към вратата на Кепа. Стражът спаси, но кълбото попадна в Томас Соучек, който прати топката в мрежата на "сините". След разглеждане с ВАР, попадението отново бе отменено поради засада. В края на мача Челси имаше сериозни претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдията и така двата отбора завършиха 1:1.

С това реми Уест Хем е вече 15-и с актив от 20 точки, а Челси остава на 9-а позиция с едва 31 пункта на сметката си. Следващия двубой на „чуковете“ е гостуване на Тотнъм, а играчите на Греъм Потър подновяват участието си в Шампионска лига на 15 февруари срещу Борусия Дортмунд.