Унион Берлин размаза Щутгарт и дебне около върха, Лайпциг се издъни като домакин (ВИДЕО)

753

Унион Берлин записа категоричен успех с 3:0 като домакин срещу Щутгарт в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. Попадения на Шералдо Бекер и Кевин Берен, както и автогогол на Генки Харагучи донесоха победата за столичани. Така "железните" се доближиха само на 2 точки от лидера в шампионата Борусия Дортмунд, който се изправя срещу преследвача Байерн Мюнхен по-късно тази вечер.

Гостите бяха по-добрият отбор през първата част. В 29-ата минута Дан-Аксел Загаду пропусна, а 5 по-късно попадение на Хуан Хосе Переа бе отменено от ВАР заради игра с ръка. Две минути преди почивката отново Щутгарт се доближи до гола, но Тиаго Томаш стреля право в ръцете на Ленарт Грил.

През второто полувреме Унион показа друг облик. В 51-вата минута Бекер засече центриране на Русийон и откри резултата. Загаду пропиля нова възможност, а в 65-ата минута Берен вкара за 2:0. Автогол на Харагучи оформи класиката, за да добави нови три точки в актива на "железните", които заемат трето място в Бундеслигата. Щутгарт е последен с 20 пункта.

Лайпциг се издъни срещу Майнц

Майнц шокира и постигна впечатляваща победа с 3:0 при гостуването си на РБ Лайпциг. Маркус Ингвартсен откри резултата в 9-ата минута, а Людовик Айорк и Доминик Коор отбелязаха след почивката. По този начин възпитаниците на Бо Свенсон продължиха серията си без поражение в първенството и се доближиха до местата, даващи право на участие в евротурнирите. "Биковете са пети с 45 пункта.

ОЩЕ: Барселона моли звезда на РБ Лайпциг да не подновява договора си

В друг сблъсък от Бундеслигата Байер Леверкузен не допусна изненада и надделя над Шалке с 3:0. Всички голове паднаха през втората част, а в техни автори се превърнаха Джереми Фримпонг, Флориан Виртц и Сардар Азмун.