Томислав Дончев: Ако не беше Костинброд, БСП нямаше да е в управлението

26 май 2014, 08:34 часа 12435 прочитания 0 коментара

Резултатът от евроизборите потвърди, че коалицията, която ни управлява, няма моралното право да го прави. Ако не беше Костинброд, тя нямаше да е на власт. Това заяви новият евродепутат на България и водач на листата на ГЕРБ Томислав Дончев.

Още: "Гавра, съдът удари тоталното дъно": Кирил Петков призова на протест след съдебното решение за Коцев (ВИДЕО)

Още: Росен Желязков: Децата от украинските територии, окупирани от Русия, трябва да бъдат незабавно върнати по родните им места (ВИДЕО)

Първото, което трябва да се предприеме, е правителството да внесе в деловодството на Народното събрание оставката си. В политиката трябва да има и морал, подчерта Дончев.

На въпрос дали ГЕРБ може да се съюзи с ДПС, Томислав Дончев отговори, че няма как да отговори и в момента не вижда общи допирни точки с Движението за права и свободи. Ако това бяха резултатите от национални избори, щеше да е възможно теоритично да се съюзим с ДПС, но нямаше да е логично. Не може да се забравят принципи, подчерта бившият министър на еврофондовете

Нека си спомним какво се разпространяваше по редица медии за България по време на кампанията – как страната била скована от страх, как всички се ужасявали от ГЕРБ Аз не бях в София, а обикалях страната. И видях – аферата в Костинброд беше най-малкото. Най-малкото е, че имаше места, на които не ти изкупуват млякото, ако не гласуваш „правилно”, разказа Дончев. И подчерта – не може това да е максима.

Още: Кой предлага порциите и кой ще предизвика избори? Прогнози на Емилия Милчева (ВИДЕО)

Още: Политолог: Около Радев има очаквания, но той няма идеи, които да подобрят икономическата ситуация

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес