Въпреки скандалите: Левски с категорична победа срещу Ботев Враца (ВИДЕО)

2474
Снимка: Levski.bg

Левски постигна категоричен успех над Ботев Враца с 2:0 в мач от 23-тия кръг на efbet Лига. Андриан Краев изпусна дузпа още в самото начало, но все пак Уелтън откри резултата в 21-вата минута. Жереми Петрис пък удвои аванса на "сините" малко преди края на първото полувреме.

Футболистите на Станимир Стоилов започнаха силно двубоя. Ивелин Попов засече с глава центриране от корнер. Ударът му срещна ръката на Да Силва и главният съдия Драгомир Драганов посочи бялата точка след намеса на ВАР. Краев застана зад топката, и за съжаление на по-голямата част от зрителите на стадион "Георги Аспарухов", стреля в аут.

ОЩЕ: Ново напрежение в Левски: Стоилов захапа Наско Сираков (ВИДЕО)

Доминацията на "сините" продължаваше, за да се стигна до 24-тата минута, когато Уелтън парира Костов с техничен удар за 1:0. Бразилецът опита да повтори изпълнението още в следващата атака, но този път не уцели вратата. В 40-тата минута Левски заслужено стигна до второ попадение. Скоростна контраатака бе завършена успешно от Жереми Петрис.

⚽2:0 с гол на Петрис в 40-ата минута #ВсичкиЗаедно #АзСъмЛевски #ЛевскиЕВечен

Публикувахте от ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI в Събота, 11 март 2023 г.

След почивката статуквото се запази. Домакините стигнаха до няколко добри положение, но не съумяха да реализират. Една от най-чистите ситуации се откри пред Уелтън, който в 55-ата минута излезе очи в очи с Костов. Лявото крило се опита твърде елементарно да прехвърли стража и опропасти шанса. Попов, който бе награден за "Играч на мача", и Роналдо също можеха да вкарат трети гол за "сините".

ОЩЕ: Вижте какъв транспарант опъна Сектор "Б" по време на двубоя (ВИДЕО)

След днешния успех Левски дели четвъртото място с Локомотив Пловдив. Двата отбора имат по 38 точки, но "черно-белите" са с мач по-малко. В следващия кръг възпитаниците на Стоилов се изправят срещу Арда Кърджали. Врачани от своя страна са 12-и с 22 пункта преди тежкото гостуване на Лудогорец на 8 април.