Част от улица „Иван Вазов“в Пловдив става пешеходна зона от 03.09.2024 г. до 09.09.2024 г. Причината е провеждането на фестивала „Улица Станционна“ /старото име на емблематичната пловдивска улица/.
Още: Зам.-кмет на Пловдив участва в откриването на Дневен център за пълнолетни лица с увреждания
Още: Кметът на Пловдив посрещна председателя на Европейския съвет
В посочения период се спира движението на пътни превозни средства по ул. „Иван Вазов“, в участъка от кръстовището с ул. „Авксентий Велешки” до кръстовището с ул. „Кръстьо Пастухов“, съобщават от общинско предприятие „Организация и контрол на транспорта“.
Фестивалът „Улица Станционна“ е част от програма „Наследство“ на фондация „Пловдив 2019“. На различни „станции“ в пешеходната зона са предвидени десетки културни събития, които показват еклектиката от международна култура, световен бизнес и местна история на ул. „Иван Вазов“.
Посетителите могат да разгледат останките от многобройните консулства, които някога са били на улицата, включително унгарското, белгийското и холандското, както и Италианското и Германското училище, запазените тютюневи складове и административни сгради, домовете на видни пловдивчани.
Още: Община Пловдив призова да се помага за кастрацията на бездомни кучета
Още: "Няма човек - няма проблем": Заплахи към младежите на Карлово след протеста им срещу кмета (СНИМКИ)
По време на обиколката ще бъдат разказани историите на тези забележителни сгради и на техните обитатели, ще бъдат проследени архитектурните стилове и развитието им през годините.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В присъствието на кмета на Пловдив започна изграждането на нова спортна зала
Още: Стартира кампанията на Пловдив за подпомагане кастрацията на домашни кучета и котки
Организацията и контрола на движението, както и охраната на мероприятието се осъществява от Областна дирекция на МВР - Пловдив.
Още: Зам.-кмет на Пловдив: Финалът на конкурса „Трезор за идеи” е само началото
Още: Пловдив бе обявен за туристическа дестинация на годината
Още: Министърът на туризма започна подготовката за Деветата глобална конференция за винен туризъм