Паднала мълния доведе до евакуация в пловдивски мол, съобщиха от бТВ.
Още: Пловдив отбеляза „Деня на ашурето“
Още: Обявиха къде ще е първият държавен магазин за храни
В мола ли е паднала?
Мълнията не е паднала в мола, а в близост до него. Това обаче е задействало системите в търговския център.
"Във вчерашния ден се разрази гръмотевична буря, в непосредствена близост падна мълния. Това рефлектира върху нашите системи. В частта, в която аз се намирах, се чу доста силен тътен", разказа представител на ръководството на търговския център в сутрешния блок на телевизията.
Евакуацията е протекла спокойно
Ръководството на мола съобщава, че евакуацията е протекла сравнително спокойно. "Системата има многофункционално съобщение, което се включва за евакуация", коментираха още от ръководството на мола.
Още: Кметът на Пловдив изпълнява важни инфраструктурни обекти в града
Още: Първата стационарна камера за скорост в Пловдив ще бъде монтирана на подлеза на „Гладстон“
Стана ясно, че именно в този търговски център се провеждат и тренировъчни евакуации. ОЩЕ: Горски пожар доведе до евакуация в Гърция (ВИДЕО)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Влак блъсна каруца на прелез край Карлово, загинало е дете
Още: За 17-ти път Етнографският музей в Пловдив се превърна в пъстра и красива занаятчийска чаршия