Има едно безнадеждно откъсване на политиците от живота на хората. Въпреки това не вярвам предстоящата предизборна кампания да бъде вяла. Това заяви в ефира на БНТ социологът Андрей Райчев. Според него се наблюдава и безнадеждност откъм мобилизация.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Политологът Даниел Смилов контрира, че според него няма да има специална демобилизация за тези избори. Той допълни: "Вярно е, че ще чуем много клишета - 1 млн. работни места, 2 млн. работни места, тунелът под Шипка... Обаче част от хората очакват да чуят тези неща от политиците".
Според Смилов налице е умора у хората от последната една година. Освен това избирателите усещат кризата на управляемост и искат да й се сложи край. Експертът беше категоричен, че след изборите има варианти за стабилно управление. В допълнение той попита с какво една коалиция между БСП и ГЕРБ ще бъде по-стабилна от едно управление между Реформаторския блок и ГЕРБ.
И двамата гостуващи не бяха убедени, че партията на Бойко Борисов ще спечели пълно мнозинство, така че да успее да управлява сама. Според Райчев у ГЕРБ дори липсва коалиционната култура - факт, който донякъде може да се обясни и с егото на лидера Борисов. Той допълни, че когато някоя партия идва на власт с риториката "Аз съм добрият, те са лошите", това връзва ръце на съответната формация.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Според социолога народът излъчва нервност и след изборите няма да стане по-добре. Той допълни, че в последните 5 години не се е работело нищо, а само са се раздавали бомбони на онзи, който пищи най-силно.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски