Парламентарната група „ВОЛЯ- Българските Родолюбци” призовава президента Румен Радев да се възползва от правото, което му дава член 98 от Конституцията и да говори от парламентарната трибуна.
Още: Кръчмарска свада, не политика: Любомир Стефанов за скандала между Пеевски и ПП-ДБ (ВИДЕО)
Още: "Партиите се държат като махленски пияници късно вечер": Коментар на Любомир Стефанов
„България е парламентарна република и е въпрос на уважение към институциите всякакви идеи за промяна на управлението да бъдат изложени именно в сградата на парламента. Това би спестило излишно напрежение и ще намали риска от сблъсъци. Агресията на площадите е абсолютно недопустима! Недопустимо е и висшите държавници да я подстрекават, камо ли чрез това да обслужват някакви задкулисни интереси! Не съм изненадан, че само ние от ВОЛЯ в момента призоваваме всички към разум и държавническо поведение. Президентът трябва да е обединител, а да не се държи като партиен лидер. Даваме му шанс да се прояви именно като такъв”, заяви зам.-председателят на НС и лидер на ВОЛЯ Веселин Марешки.
От ВОЛЯ заявиха още, че е редно Румен Радев да присъства в пленарната зала по време на дебата по вота на недоверие към кабинета.
„Очакваме от президента да поясни каква е визията му за България след протестите. Ако няма такава, то излиза, че не е никакъв държавен глава, а обикновен подстрекател, който използва този пост, за да обслужва интересите на БСП. При това положение би трябвало да вървим и към предсрочни президентски избори”, коментира още Марешки.
Още: Бивш шеф на НСБОП: Реформата в спецслужбите е заради отказа на президента да назначи шеф на ДАНС
Още: Управляващите бързат: Парламентът отнема правомощията на Радев за шефовете на службите
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: БСП: Нека ПП-ДБ и цялата опозиция не продължават с евтините спектакли (ВИДЕО)
Още: Пеевски след гласуването по вота на недоверие: България няма да бъде соросоидна територия (ВИДЕО)