Компютърни хакери са разработили нова програма, която без проблем преодолява най-съвременните защитни системи на банките и им позволява да теглят неусетно пари от сметките, съобщи Би Би Си.
Още: Свързани без прекъсване: защо стабилната мобилна мрежа има значение всеки ден
Още: Вземете нов смартфон на супер цена с 0% лихва на лизинг от А1 през май
В новата схема притежателите на депозити са подлъгвани от оферта за обучение в "усъвършенствана система за сигурност", след като влязат в сайта на банката.
Веднъж попаднали в капана, сметките им неусетно се изпразват и кражбата се оказва невидима за титуляра. Измамата включва компютърна атака, наречена "човек в браузъра". При нея вирусът, който потребителят е бил подмамен да изтегли, се настанява в неговата търсачка и застава между собственика на сметката и уебсайта на банката.
Програмата променя какво се вижда на екрана и подправя оригиналните послания на трезора. Така се прикриват следите от престъплението.
Още: Xiaomi 15: Още повече смартфон, още повече фотоапарат
Още: Колко добра е мобилната ви връзка? Скоростта е само началото
Новата хакерска атака е много коварна и е разработена специално за банкови пиратски тегления. На компаниите за компютърна защита са им необходими по няколко седмици, за да открият всяка нейна нова версия.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Смартчасовниците на Apple сега са още по-достъпни с 0% лихва на лизинг от А1
Още: Vivacom ще компенсира клиентите си заради срива в мрежата
Незаконното теглене от банкови сметки по електронен път е коствало на британските банки 27 милиона британски лири през първите шест месеца на 2011 година, припомня БТА.