В 272 Аудитория на Ректората Момчил Нешовски от София изтегли темата на кандидатстудентския изпит по Журналистика. Кандидат-студентите ще пишат върху "Ало, ало…", съобщиха от Софийския университет "Св. Климент Охридски"
Кандидатите да учат във Факултета по журналистика и масова комуникация на втората изпитна сесия са 604-ма.
Доц. д-р Милена Стефанова – зам.-ректор на Софийския университет "Св. Климент Охридски", пожела на бъдещите журналисти да бъдат спокойни, съсредоточени, да напишат днес най-хубавите си творби, за да имат възможност да стават още по-добри наесен, когато бъдат приети във факултета.
Писменият изпит по Журналистика е едва първото стъпало на входа на факултета по журналистика. Желаещите да учат Журналистика, Книгоиздаване или Връзки с обществеността ще трябва да се явят и на устен изпит по Журналистика, но тази възможност ще имат само изкаралите оценка по висока от 3.50 на писмения изпит.
Още: Прогноза за времето - 3 май 2025 г. (събота)
Още: Какво ще е времето през почивните дни: Прогнозата на Деница Стоянова
Още: Най-важните новини за деня: 2 май 2025 г.
Още: Как ще се пенсионираме: Идеи с много неизвестни (ВИДЕО)