Автомагистрала "Хемус" трябва да е готова до 2018 г.

29 юли 2013, 11:43 часа 11908 прочитания 0 коментара

Срокът, който сме си поставили за изграждането на цялата автомагистрала „Хемус”, е 2018 година. Той зависи обаче от източниците от финансиране. Това заяви пред журналисти министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева, която взе участие в национална конференция „Добрите практики при изграждането на АМ „Тракия” Лотове 2,3 и 4”, предаде „Фокус”.

Още: Прогноза за времето - 19 септември 2025 г. (петък)

Още: Най-студените места в страната. Времето утре - 19 септември 2025 г.

Терзиева отбеляза, че първият участък трябва да започне от следващата 2014 година.

„Това ще е участъкът от Ябланица някъде до Ловеч, като в момента там се правят едни предпроектни проучвания”, отбеляза Терзиева.

По отношение на автомагистрала „Тракия” министърът отбеляза, че има сформирана комисия към Агенция „Пътна инфраструктура”, която следи за преглеждането на всички пътища, които са в гаранция.

Още: От футбол пред блока до стипендия по математика в Хонг-Конг

Още: Полицай почина, докато охранява протеста пред Народното събрание (СНИМКА)

„Ако има допуснати нарушения или качеството не е изпълнено правилно, ще бъдат предприети мерки. Аз лично контролирам тази комисия и изчаквам да видя какви предложения ще направят колегите от комисията”, каза Десислава Терзиева.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес