От днес, 12 декември 2012 г., „Холдинг Български държавни железници” ЕАД въвежда двадесетдневна предварителна продажба на билети и резервации за седящи места за всички бързи влакове за коледните и новогодишните празници, съобщиха от пресцентъра на БДЖ.
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
Още: Нови цени на винетките от днес
Обичайният срок за предварителната продажба на билети е 5 дни, но националният железопътен превозвач има практиката да удължава този срок в случаите, когато предстоят празнични периоди. По този начин „Холдинг Български държавни железници” ЕАД дава възможност на своите клиенти да планират предварително своите пътувания, своевременно да направят резервации за седящи места, както и да закупят билет за предпочитания от тях влак в срок от 20 дни преди самото пътуване.
Предварителната продажба на билети и резервациите за седящи места ще се извършват във всички гари и железопътни бюра в страната.
Клиентите на „Холдинг Български държавни железници” ЕАД могат да получат подробна информация за свободните места във влаковете от служителите на билетните каси в железопътните гари и бюра в страната. Телефоните за връзка с билетните каси в гарите и бюрата са посочени на интернет страницата на железопътния превозвач (www.bdz.bg).
Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!
Още: Прогноза за времето - 1 май 2025 г. (четвъртък)
За празничните дни по повод Коледа и Нова Година „Холдинг БДЖ” ЕАД предвижда да осигури допълнителни вагони за някои влакове, които пътуват по основните направления в страната.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!