Голямата награда „Сирак Скитник“ тази година бе връчена на графика Васил Колев.
Още: НСИ се оплака груба политическа намеса върху независимостта си
Още: До 60% отстъпка за модерни кухненски уреди Berlinger Haus в Kaufland
„Разбира се, за мен е удоволствие да бъдат отличен. За мен е по-важно отклика на публиката, по-формалната част не ми допада", сподели творецът пред БНР.
Наградата за живопис бе дадена на Пламен Кирилов, за графика – на Иван Матеев, за скулптура – на Радослав Тодоров.
Призът за сливенски автор получи Данелина Косева, за най-млад автор – Благовеста Желязкова, а за неконвенционални форми – Дора Славова.
Още: Българин, мобилизиран в Украйна: Радев и външно министерство влязоха в диалог
Още: Риск от дискриминация: КЗД препоръча на "Топлофикация" друго време за ремонта в "Дружба"
Национална изложба за изобразително изкуство с лауреатите беше открита в сливенската галерия „Сирак Скитник“. Експозицията има конкурсен характер и представя съвременна живопис, графика, скулптура и неконвенционални форми.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: А1 представи визията си за бъдещето на технологиите пред журналисти на юбилейното Tech Trip
Над 140 български художници участваха в празничната изложба.
Кметът на Сливен Стефан Радев обяви, че Общината е готова да надгражда в този конкурс.
„Да увеличим бюджета, така че да работим, да превърнем това в едно от най-значимите събития от такъв род в България“.
Още: Прогноза за времето - 24 септември (сряда)
Още: Благосклонна есен. Времето утре - 24 септември 2025 г.
Творбите са експонирани в трите най-големи градски галерии – „Сирак Скитник“, „Май“ и “Димитър Добрович.“