Имиджово видео за България обикаля света

11 ноември 2012, 14:49 часа • 18940 | прочитания

Започна кампанията по разпространението на "новото имиджово видео за България" в рамките на проекта "България за другите” на Фондация "Идентичност за България".

Още: "Саботаж от вражеска сила": Скандалът с българския F-16 се разраства

Още: Само в този град ще вали през уикенда. Времето утре - 3 май 2025 г.

Фондацията събра аматьорски клипчета с чужденци, които споделят какво най-много харесват в България на български език.

Позитивни послания за родината ни от жители на САЩ, Франция, Индия, Италия, Холандия, Русия, Перу, Румъния, Литва и др. започнаха да обиколят света. Видеото вече се разпространява сред всички медии и социални мрежи тук и сред българските такива в чужбина, обясняват инициаторите.

Неговото съдържание е от 15 специално подбрани клипове на чужденци, които в рамките на 30 секунди споделят нещо положително за страната ни на български език.

Още: Още трима от пострадалите в Кочани са изписани от “Пирогов“

Още: "SMS-ите на BG-ALERT всяват паника": Кметове алармират, че никой не знае какво да прави

Първата част от проекта стартира под мотото "Какво обичам в България"? и той е само началото на цялата "българска съвременна видео вълна", обясняват от Фондацията. Видеото е много позитивно, цветно, младежко и пълно с ентусиазъм.

Инициаторите вярват, че проектът ще докосне по необикновен начин хора от целия свят и по своеобразен начин ще създаде положителен имидж на България.

"Защото смятаме, че страната ни има нужда от такива послания, които да са "глътка свеж въздух" за нейния имидж и съвременния начин за разпространението на българската идентичност", заключват от там.

Още: Патриархът: Църквата роди училището с Божията помощ, “Добродетели и религия“ ще ни обедини

Още: Пак спад: Къде е България в класацията за свободата на словото

Очакваме с нетърпение и следващото видео послание.

М. Дачева

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Васил Хаджийски
Васил Хаджийски Отговорен редактор
Новините днес