Какво е въздействието на COVID кризата върху вота у нас?

04 април 2021, 19:28 часа 920 прочитания 0 коментара

Не съм убеден, че здравната и социално-икономическата криза предопределиха вота. Може би той е резултат от процеси, които тръгнаха преди двете. Това заяви Петър Ганев от Института за пазарна икономика в ефира на изборното студио на bTV.

Още: Експерт: Изоставаме сериозно в използването на дронове и антидрон системи

Още: Най-важните новини за деня: 23 септември 2025 г.

Според председателя на Асоциацията на заведенията, Ричард Алибегов, хората в ресторантьорския бранш са имали изключително тежка година. „Не знам колко от тях ще оцелеят, ако ластикът „отваряне-затваряне“ продължи още дълго време“, добави той.

Икономическият съветник на КТ "Подкрепа" Ваня Григорова коментира, че възстановителният план на ЕК за COVID кризата, който върви ръка за ръка с изпълняването на целите на „Зелената сделка“, няма да бъде „спасителна лодка“ за България.

„Това, за което настоява ЕК, е квалификация и преквалификация в никой не знае какво, настоява за публично-частни партньорства, т.е. за наливане на още пари в частния сектор. Същият сектор, който би трябвало да работи на чист пазарен принцип и да съществува, когато има смисъл до него“, добави Григорова.

Още: Експерт: Всяка втора капка вода не достига до потребителя

Още: НСИ се оплака груба политическа намеса върху независимостта си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес