Днес облачността ще е променлива, преди обяд над източните райони ще е значителна и на места там все още ще превалява дъжд.
Още: Еднодневната винетка: Тол управлението обясни откога се въвежда и колко ще струва
Още: Кой има имен ден днес, 18 септември 2025 г. Честито!
Това съобщи за агенция „Фокус” дежурният синоптик Мартин Славчев от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). С умерен северозападен вятър ще продължи да прониква хладен въздух. Максималните температури ще са между 17° и 22°. Атмосферното налягане ще се повишава, но ще се задържи по-ниско от средното за месеца.
Над Черноморието преди обяд ще е предимно облачно, на места с валежи от дъжд. След обяд облачността ще намалее до предимно слънчево. Ще духа до умерен северозападен вятър. Максимални температури на въздуха между 19° и 22°. Температурата на морската вода е 20-22°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Над планините облачността ще е променлива. Върховете често ще са в мъгла. На отделни места ще има слаби валежи от дъжд, над 2200 метра ще прехвърчи и слаб сняг. Ще духа умерен западен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 13°, на 2000 метра - около 5°.
Още: Психолог: Ние отдавна живеем в едно недоверие към институциите
Още: Най-важните новини за деня: 17 септември 2025 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Чехия ни предлага модерни учебни военни самолети L-39
Още: За девети път: Варна протестира в подкрепа на кмета и двамата общински съветници