Прогноза за времето - 23 май 2023 г. (вторник)

22 май 2023, 20:43 часа • 6293 | прочитания

Днес преди обяд ще бъде предимно слънчево, с по-значителна облачност над източните райони, но почти без валеж. Около и след обяд ще се развива купеста, главно в Южна България и купесто-дъждовна облачност и на отделни места ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са между 22° и 27°, в София - около 23°. Това съобщи дежурният синоптик от НИМХ. 

Още: Българските католици са доволни от избора на папа Лъв XIV

Още: С половин уста патриарх Даниил призова новия папа да спре реформите

В планините сутринта ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи, в отделни райони - придружени с гръмотевици. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 15°, на 2000 метра - около 8°.

По Черноморието облачността ще бъде променлива, по-често значителна и на места ще превали, след обяд е възможно и да прегърми. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 18°-21°. Температурата на морската вода е 15°-16°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Атмосферното налягане е близко до средното за месеца и слабо ще се понижи. 

Още: Обявиха носителите на отличието "Златно перо" за 2025 г.

Още: Тапи към морето: Как се променя движението по АМ "Тракия"

Слънцето в София изгрява в 5 ч. и 58 мин. и залязва в 20 ч. и 48 мин. Продължителността на деня е 14 ч. и 50 мин. Луната в София изгрява в 0 ч. и 2 мин. и залязва в 8 ч. и 30 мин. Фаза на луната: четири дни след новолуние.

Ще окажат ли влияние климатичните промени върху розопроизводството у нас?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес