Днес до обяд над по-голямата част от страната ще е предимно слънчево. След обяд отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места, главно в Западна и Централна България, ще превали и прегърми. Вятърът ще е слаб със северна компонента. Максималните температури ще са между 25° и 30°, в низините на Източна България до 33-34°, в София - около 25°. Това съобщи дежурният синоптик от НИМХ.
Още: Полицията вече не смогва с отнетите коли от пияни и дрогирани шофьори
Над планините облачността ще е по-често значителна, с повече слънце до обяд. Главно в следобедните часове ще има валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Ще са временно интензивни, в отделни райони значителни по количество. Ще духа слаб вятър, предимно от североизток. Максималната температура на 1200 метра ще е около 22°, на 2000 метра - около 15°.
Атмосферното налягане ще се понижи и ще е малко по-ниско от средното за месеца.
Над Черноморието облачността ще е променлива, по-значителна сутринта по южното крайбрежие, където ще има валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Ще духа до умерен, предимно североизточен вятър. Максималните температури ще са 27°-29°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Още: Почина съпругът на княгиня Мария Луиза Българска
Още: Плаж или планина? Времето утре - 2 юли 2025 г.
Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 51 мин. и залязва в 20 ч. и 2 мин Продължителността на деня е 13 ч. и 10 мин. Луната в София изгрява в 10 ч. и 54 мин. и залязва в 22 ч. и 04 мин. Фаза на луната: три дни преди първа четвърт.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След дълго боледуване почина известна българска журналистка
Още: Специалните сили на България и САЩ симулираха рейдове срещу потенциален враг (СНИМКИ)