С помощта на Канада: Българи, евакуирани от Ливан, се прибраха у нас

05 октомври 2024, 08:05 часа • 2491 | прочитания

Първата група български граждани, които бяха изведени от Ливан със съдействието на Канада, се прибра благополучно в България тази нощ, съобщиха от Министерството на външните работи (МВнР). Евакуацията им е станала възможна благодарение на тясна координация между Ситуационния център на МВнР, посолството ни в Бейрут, българските и партньорски служби. 

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

ОЩЕ: Незабавно напуснете Иран: МВнР с призив към българските граждани

МВнР продължава работата по оказване на съдействие на нашите сънародници и членовете на техните семейства за своевременното им завръщане в България. Установена е връзка с потърсилите съдействие, като се използват всички възможности за безопасното им прибиране, посочват от ведомството.

Припомняме, че на 30 септември първите български граждани, пожелали евакуация от Ливан, се прибраха с полет от Бейрут, извършен с правителствения самолет „Еърбъс“. У нас пристигнаха 89 български граждани и членове на техните семейства.

Още: Нови цени на винетките от днес

Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!

ОЩЕ: Втората група евакуирани българи от Ливан се прибраха у дома

На 1 октомври успешно приключи и вторият евакуационен полет от Бейрут. С правителствения „Еърбъс“ в България кацнаха 80 български граждани и членове на техните семейства, с което общият брой на евакуираните от Ливан българи достигна 169.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес