Починал е операторът от Българската национална телевизия (БНТ) Никола Тодоров - Коко. Това става ясно от публикация в неговия Facebook профил, направена от името на близките му. "Семейството на Коко Тодоров съобщава, че днес, след кратко, но мъчително боледуване в Берлин Коко почина! Живя достойно, живя интересно, направи много и постигна много! Сега го няма, но филмите му остават! Болката е смазваща!!! Лек път Коко и Бог да те прости! Винаги ще те обичаме!", се казва в съобщението.
Блестящ оператор
Снимка: НИКОЛА ТОДОРОВ/Facebook
За БТА журналистът Тома Томов сподели: "Никола Тодоров - Коко бе един от най-блестящите телевизионни оператори на България. Това момче е снимало с мен - от Фидел Кастро и американските президенти до Марлон Брандо и японския кинорежисьор Акира Куросава. Снимал е също и филма за Баба Ванга. За мен и за Българската национална телевизия смъртта му е огромна загуба". Тома Томов поясни, че операторът си е отишъл днес от "мъчителна и остра форма на рак". Никола Тодоров е починал в Берлин, където е бил кореспондент, каза още Томов.
Припомняме, че в края на април си отиде и дългогодишният ръководител на едно от най-популярните предавания на БНТ д-р Петър Карагьозов. Преди него пък ни напусна легендарната журналистка на Българската национална телевизия - Даниела Кънева.
Още: Почина признат писател и журналист