Голяма част от футболисти на Хърватия играят доста по-добре от преди, заяви Лука Модрич, ден преди мача на откриването на Мондиал 2014 между Бразилия и Хърватия. Халфът на Реал Мадрид е убеден, че линията, която разделя успеха от провала е съвсем тънка.
Още: 120-минутна драма, възроден "дявол" и безгрешен Челси: Ясен е финалът в Лига на конференциите
Още: Трагични във Висшата лига, блестящи в Лига Европа: Юнайтед и Тотнъм ще спорят за трофей
"Може да стигнем далеч, ако преминем през груповата фаза. Виждам, че доста от футболистите са се подобрили като индивидуални качества в сравнение с Евро 2012. Не е ясно дали сме по-добри като отбор. Мина доста време от последния ни голям мач, какъвто е този срещу Бразилия на откриването на световното първенство. Бразилците ще се опитат да спечелят на старта на собствен терен, но ние ще трябва да ги спрем. Имат феноменални футболисти, като Неймар, Марсело и Тиаго Силва. Битката ни в средата на терена срещу бразилците ще бъде титанична", заяви Модрич, който спечели Шампионската лига с Реал Мадрид през май.
Плеймейкърът смята, че Бразилия е фаворит за спечелване на титлата на Мондиал 2014.
"Те са фаворити, но ще бъде изключително трудно за тях заради голямото напрежение. В мача ни срещу тях ще бъде много добре, ако вкараме гол първи. Тогава задачата им ще стане изключително трудна", каза още Лука Модрич. Бразилия играе срещу Хърватия на 12 юни в Сао Пауло.
Още: Заражда се нова звезда! Европейски гранд иска голям талант, който тръгва по стъпките на брат си
Още: Легенда на Юнайтед: Ламин Ямал е най-добрият тийнейджър в последните 50 години! (ВИДЕО)
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Преди Ел Класико: Барселона получи добри новини за един от големите си проблеми
Още: Реал Мадрид ще се бори за титлата в Ел Класико без "тризъбеца" в атаката си