Невъзможно е да играем по-бързо, похвали се Ван Гаал

9047

Журналистите винаги искат от нас да играем по-бързо, но това вече при нас е невъзможно". Така селекционерът на Холандия Луис ван Гаал коментира смазващото 5:1 на неговия отбор срещу световния шампион Испания на старта на Мондиал 2014 в Бразилия. С този разгром "лалетата" си отмъстиха за финала на шампионата на планетата през 2010-а и са водачи в група "В".

"Истината е, че не очаквах да вкараме 5 гола на Испания, призна холандецът. - Надявах се обаче по този начин да бележим. Футболистите ми изпълниха плана, който бях изготвил. Имахме си стратегия за тази среща. Само веднъж позволихме на испанците през първото полувреме да направят положение пред нашата врата и им дадоха дузпа. Изобщо не знам дали я заслужават. Футболистите в отбора ми се намират в отлична физическа форма. Това е най-важно от всичко, предвид огромната горещина, невероятната влажност и особените климатични условия в Бразилия. Колко добри са играчите ми видяхте в последните 20 минути на мача с Испания. Тази победа ни дава самочувствие да играем още по-добре в следващите мачове".

ВИЖ ТУК ГАЛЕРИИ СЪС СНИМКИ ОТ МАЧА:

СВЕТОВНО УНИЖЕНИЕ ЗА ШАМПИОНА! ХОЛАНДИЯ ПРОФУЧА ПРЕЗ ИСПАНИЯ С 5:1

Началото на края за Испания! "Летящите холандци" потопиха шампиона - 5:1 в мач за историята

Първият исторически мач на 20-ото световното първенство е факт! Холандия си отмъсти частично на Испания за загубата във финала преди че...