Нигерия и съдия изхвърлиха Босна от Мондиала

15692

Нигерия и съдията от Нова Зеландия Питър О'Лиъри изхвърлиха дебютанта Босна и Херцеговина от световното първенство в Бразилия. Африканците спечелиха с 1:0 мача, а гола отбеляза Питър Одемвинге в 29-ата минута. В другия мач от група F по-рано през деня Аржентина победи Иран с 1:0 и се класира за 1/8-финалите. Шансовете на нигерийците да продължат също са сериозни след спечелените три точки.

Мачът на Арена "Пантанал" в Куяба обаче ще остане във футболната история с поредния съдийски гаф. При това пред очите на президента на ФИФА Сеп Блатер, който беше на трибуните. Гол на Един Джеко беше отменен в началото на първото полувреме заради отсъдена несъществуваща засада. Босненците имаха претенции и за фаул в атака при гола на нигерийците, но те не бяха взети под внимание. Успехът е първи за Нигерия от 1998 година. В следващия си мач африканците играят с Аржентина и дори и равен ги класира на 1/8-финалите.

СТАТИСТИКА:

Мач от група "F"

НИГЕРИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 1:0

1:0 Питър Одемвинге 29

НИГЕРИЯ: Винсен Ениама, Джоузеф Йобо, Ефе Амброус, Ахмед Муса, Питър Одемвинге, Джон Оби Микел, Емануел Еменике, Джуон Ошанива, Оджени Онази, Мишел Бабатунде, Кенет Омеруо

Селекционер: Стивън Кеши

Прогноза: Нигерия - Босна и Херцеговина

Двата тима се срещат в директен сблъсък за второто място в тази група. Босна показа нелоша игра в мача с Аржентина и изглежда една идея...

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА: Асмир Бегович, Емир Спахич, Мухамед Бешич, Миралем Пянич, Звйездан Мисимович, Един Дзеко, Менсур Муйджа, Тони Шунич, Сенад Лулич, Харис Медунянин, Изет Хайрович

Селекционер: Сафет Сушич

Жълти картони: Джон Оби Микел (Нигерия); Харис Медунянин (Босна и Херцеговина)

Съдии: Питър О'Лиъри (Нова Зеландия); Ян Хинц (Нова Зеландия), Марк Рул (Нова Зеландия)

Стадион: "Пантанал", Куяба, Бразилия