Златна резерва донесе разгром на Гана над Корея (ВИДЕО)

7273

Нападателят на Олимпик (Марсилия) Джордан Аю блесна с хеттрик при победата на Гана с 4:0 над Южна Корея, въпреки че бе резерва в контролата между двата участника на световното първенство в Бразилия.

Аю влезе в игра принудително още в 4-ата минута на двубоя, след като Маджийд Уорис получи контузия на левия крак.

Гулит: Гана и Камерун могат да изненадат мнозина

Холандската футболна легенда Рууд Гулит посочи домакина на световното първенство в Бразилия като основен фаворит за спечелването на тро...

Нападателят откри резултата още в 11-ата минута, а неговият партньор в атака Асамоа Гиан удвои преднината на африканците в самия край на първото полувреме.

Аю оформи убедителния успех на Гана след почивката, бележейки в 53-ата и 89-ата минута.

Гана излиза в първия си мач на Мондиала срещу САЩ на 17 юни, докато Южна Корея ще стартира с двубой срещу Русия на 18 юни.

Боатенг: Цяла Гана очаква да сме шампиони

Полузащитникът на Шалке 04 и Гана Кевин-Принс Боатенг сподели, че очакванията към отбора в страната за представянето му на Мондиала са ...