Д-р Фаучи призова всички американци да се ваксинират (ВИДЕО)

08 юни 2021, 20:31 часа • 2220 | прочитания

Американски здравни служители предупредиха във вторник, че по-опасният щам на Covid-19, известен като "Делта", в момента набира скорост в Обединеното кралство, въпреки че страната е с високо ниво на ваксинация.

Още: Задържаха мъжа, заподозрян в стрелба по двама законодатели от Минесота

Още: След Путин Тръмп се обади и на Ердоган. Какво си казаха

Антъни Фаучи, ръководител на Националния институт по алергии и инфекциозни болести и съветник на президента Джо Байдън, каза на брифинг, излъчван пряко от Ройтерс, че повече от 6% от случаите, които са регистрирани в САЩ са точно този вариант. "Не можем да позволим това да се случи в Съединените щати", смята той.

 

Още: Шамар за Нетаняху: Тръмп се разграничи от атаката на Израел срещу Иран (ВИДЕА И СНИМКА)

Още: Подигравки за честит ден на знамето на САЩ: С две руски знамена в профила в "Х" на американското министерство на отбраната

 

Сега вариантът "Делта" е засечен в 60 страни, включително САЩ, каза той. Изглежда, че вариантът се разпространява по-лесно и може да доведе до по-тежко протичане на заболяването, обясни Фаучи. Лекари в Индия свързват варианта с увреждане на слуха и кръвни съсиреци, водещи до гангрена.

Президентът Джо Байдън стартира "месец на действие", за да подпомогне ваксинирането, като целта са 70% ваксинирани американци до 4 юли.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес